ГЕОГРАФІЯ
Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

Тема 15. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ ЯК НАУКА. НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

 

УКРАЇНА НА КАРТІ СВІТУ

 

Адміністративно-територіальний устрій України

Адміністративно-територіальний поділ — це система територіальної організації держави, на основі якої утворюються і функціонують органи державної влади та місцевого самоврядування.

28 червня 1996 р. було прийнято нову Конституцію України, відповідно до якої Україна проголошується республікою, унітарною державою, територія якої розділена на адміністративно-територіальні одиниці. Систему адміністративно-територіального устрою України складають:

• Автономна Республіка Крим;

• 24 адміністративні області;

• 490 районів;

• 456 міст (міста, у свою чергу, поділяються на райони);

• 886 селищ міського типу;

• 28 585 сіл;

• Київ і Севастополь, які мають особливий статус державного підпорядкування (за наданими їм правами їх прирівняно до адміністративних областей).

Головною одиницею територіальної структури України є адміністративна область. Найбільшими за площею областями є Одеська (33,3 тис. км2), Дніпропетровська і Чернігівська (по 31,9 тис. км2).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.