Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

ГЕОГРАФІЯ
Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

Тема 15. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ ЯК НАУКА. НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

 

УКРАЇНА НА КАРТІ СВІТУ

 

Українські історичні землі

Сучасна державна територія України не повністю збігається з межами етнічних українських земель. Етнічні землі — це території, компактно заселені і господарчо освоєні певним етносом (народом) за багатовікову історію його розвитку й розселення. Етнічні землі представлені історико-географічними областями: Волинь, Галичина, Покуття, Київщина, Північна Буковина, Слобожанщина, Запоріжжя, Гетьманщина, Таврія, Бессарабія та ін. Волинь охоплює територію сучасних Волинської, Рівненської та частково Житомирської і Тернопільської областей. Галичина — це територія нинішньої Львівської, Івано-Франківської і більшої частини Тернопільської областей. Частина Галичини (нині Івано-Франківська область), яка простяглася між річками Дністром і Черемошем та Карпатами, здавна називалася Покуттям. Північна Буковина — це західна частина Чернівецької області. Слобожанщина простягається від Сумської області на півночі до Донецької і Луганської областей на півдні і продовжується на території Росії. Землі Запорозької Січі називають Запоріжжям. Тепер це територія Дніпропетровської, Запорізької і частково Донецької і Херсонської областей. Гетьманщиною називають частину України на обох берегах Дніпра, яка в XVII—XVIII ст. перебувала під владою гетьманського уряду. Бессарабія — історична область між річками Прутом, Дністром і гирлом Дунаю. У межах України вона охоплює частини Чернівецької та Одеської областей.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.