Географія - Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

Тема 16. ГОСПОДАРСТВО. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГОСПОДАРСТВА. ЕКОНОМІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ. ПРОМИСЛОВІСТЬ УКРАЇНИ: ПАЛИВНА ПРОМИСЛОВІСТЬ, ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА, МЕТАЛУРГІЯ

ГОСПОДАРСТВО

Економічний потенціал та економічні показники

Економічний потенціал держави — це сукупність її економічних можливостей, які можна використати для потреб суспільства. Економічний потенціал складають усі наявні в країні ресурси, необхідні для господарювання.Економічний потенціал є важливим чинником, який визначає розвиток країни. Для характеристики економічного розвитку країни в цілому використовують спеціальні показники. Найважливішими з них є валовий внутрішній продукт (ВВП), валовий національний продукт (ВНП), національний дохід (НД).

ВВП — сукупна ринкова вартість усього обсягу кінцевих товарів і послуг, вироблених на території країни за рік.

ВНП — сукупна ринкова вартість усього обсягу кінцевих товарів і послуг, вироблених за рік національними виробниками країни незалежно від їх місця розташування.

НД — сукупна ринкова вартість виробленої продукції всіх галузей матеріального виробництва без вартості сировини, палива й інших витрат, що йдуть на оплату самого виробництва.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити