ГЕОГРАФІЯ
Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

Тема 16. ГОСПОДАРСТВО. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГОСПОДАРСТВА. ЕКОНОМІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ. ПРОМИСЛОВІСТЬ УКРАЇНИ: ПАЛИВНА ПРОМИСЛОВІСТЬ, ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА, МЕТАЛУРГІЯ

 

ГОСПОДАРСТВО

 

Економічний потенціал та економічні показники

Економічний потенціал держави — це сукупність її економічних можливостей, які можна використати для потреб суспільства. Економічний потенціал складають усі наявні в країні ресурси, необхідні для господарювання.

 

 

Економічний потенціал є важливим чинником, який визначає розвиток країни. Для характеристики економічного розвитку країни в цілому використовують спеціальні показники. Найважливішими з них є валовий внутрішній продукт (ВВП), валовий національний продукт (ВНП), національний дохід (НД).

ВВП — сукупна ринкова вартість усього обсягу кінцевих товарів і послуг, вироблених на території країни за рік.

ВНП — сукупна ринкова вартість усього обсягу кінцевих товарів і послуг, вироблених за рік національними виробниками країни незалежно від їх місця розташування.

НД — сукупна ринкова вартість виробленої продукції всіх галузей матеріального виробництва без вартості сировини, палива й інших витрат, що йдуть на оплату самого виробництва.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.