Географія - Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

ЕКОНОМІКО-ГЕОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА КРАЇН СВІТУ

Тема 22. ЕКОНОМІКО-ГЕОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА РЕГІОНІВ ТА КРАЇН СВІТУ. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА КРАЇН ЄВРОПИ. НІМЕЧЧИНА. ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. ФРАНЦІЯ. ІТАЛІЯ. ПОЛЬЩА. БІЛОРУСЬ. РОСІЯ

КРАЇНИ ЄВРОПИ


Європа розташована на заході материка Євразія, займає приблизно п’яту його частину, омивається Атлантичним і Північним Льодовитим океанами, а також їхніми морями.

Більшість країн Європи мають сприятливе приморське положення (крім окремих районів її східної частини) і розташовані на перетині міжнародних шляхів сполучення. Особливо інтенсивним є рух транспортних потоків у західній і центральній частинах Європи.

Найбільш сприятливі умови для розвитку сільського господарства склалися в західній частині Європи. Найкраще забезпечені земельними ресурсами країни Східної Європи. Лісистість Європи трохи вища за середньосвітову, що оцінюється в 30 %. Більшість лісових багатств Європи зосереджені в Росії й Північній Європі, а максимальний показник має Фінляндія, де ліси займають 77 % території.

У Європі простежується закономірне зменшення річкового стоку із заходу на схід і з півночі на південь. До країн, добре забезпечених водними ресурсами, належать Швеція, Фінляндія, Велика Британія, Росія.

Мінеральні ресурси Європи різноманітні, однак значною мірою виснажені, особливо в західній частині. Із паливних корисних копалин найістотнішими є запаси вугілля. Найбільші запаси нафти сконцентровані в Росії, Великій Британії й Норвегії (Волго-Уральська нафтогазоносна область, Північний Кавказ, шельф Північного моря), природного газу — у Росії, Норвегії й Нідерландах. Велике значення мають родовища залізних руд: Курська магнітна аномалія, Криворізький і Лотаринзький басейни, а також Нікопольський басейн марганцевих руд.

Характерною рисою розвитку Європи в останні десятиліття стала міжнародна економічна інтеграція.

Для більшості країн Європи характерним є перший тип відтворення населення, високі показники густоти населення та урбанізації.

За географічним положенням та історичним розвитком Європу умовно поділяють на Західну, Центральну та Східну. Провідне місце за соціально-економічним розвитком посідають країни Західної Європи.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити