Географія - Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

ЕКОНОМІКО-ГЕОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА КРАЇН СВІТУ

Тема 22. ЕКОНОМІКО-ГЕОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА РЕГІОНІВ ТА КРАЇН СВІТУ. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА КРАЇН ЄВРОПИ. НІМЕЧЧИНА. ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. ФРАНЦІЯ. ІТАЛІЯ. ПОЛЬЩА. БІЛОРУСЬ. РОСІЯ

КРАЇНИ ЄВРОПИ

Німеччина

Площа — 357 тис. км2 (майже вдвічі менше за територію України).

Кількість населення — 83, 8 млн. осіб (2008).

Федеративна Республіка Німеччина розташована в центрі Європи, на перетині найважливіших шляхів сполучення. Вона межує з дев’ятьма державами: Данією, Польщею, Чехією, Австрією, Швейцарією, Францією, Люксембурґом, Бельгією та Нідерландами.

Із півночі територія країни омивається водами Північного й Балтійського морів.

Німеччина належить до найбільш густозаселених (231 особа/км2) та високоурбанізованих (майже 90 %) країн світу. Особливістю демографічної ситуації є надзвичайно низькі показники природного приросту (в окремі роки смертність навіть перевищує народжуваність), разом зі зростаючою тривалістю життя це призводить до постійного зменшення частки населення молодшої вікової групи.

У національному складі Німеччини переважають німці (92 %).

Німеччина — економічно високо розвинена країна, член «Великої сімки». Основою німецької економіки є промислове виробництво. Країна посідає третє місце у світі за обсягом промислового виробництва, поступаючись лише США і Японії. Частка обробної промисловості в структурі валового національного продукту (ВНП) становить 34,5 %, а її питома вага в загальній структурі зайнятості в економіці — 37 %.

Німеччина посідає п’яте місце у світі з виробництва сталі. Головним районом концентрації чорної металургії є захід Рурського кам’яновугільного басейну. Однією з провідних галузей економіки Німеччини є багатогалузеве машинобудування. Виробляють важкі металоємні машини, крани, мости, гірничошахтне й енергетичне обладнання, складну електротехніку, а також обладнання для металургійних заводів (Рур). Виробництво легкових і вантажних автомобілів концентрується в землях Баден-Вюртемберг, Рейнланд-Пфальц, Нижня Саксонія, Гессен, Північний Рейн-Вестфалія, Баварія і Саар. Провідним центром аерокосмічної промисловості є Мюнхен; другим — Бремен. Країна належить до числа найбільших виробників та експортерів електротехнічного і електронного обладнання. Німеччина має високорозвинене приладобудування, особливо оптику і точну механіку.

Найважливішою галуззю промисловості Німеччини є хімічна. Тут виробляється найрізноманітніша продукція. Найбільшого розвитку галузь досягла на заході країни, де її центрами є Леверкузен, Кельн, Весселінг, Франкфурт. Німеччина — найбільший продавець продукції органічної хімії у світі.

Обсяг сільськогосподарського виробництва складає близько 1,2 % від ВВП країни.

Сільське господарство Німеччини за обсягами виробленої продукції в Західній Європі поступається тільки Франції. В основному переважає тваринництво, яке переважає над рослинництвом, що спеціалізується на вирощуванні кормових культур.

Транспортна система Німеччини досконала. Високо розвинені всі види транспорту. Перше місце в пасажиро та вантажоперевезеннях посідає автомобільний транспорт. У внутрішніх перевезеннях велике значення має річковий транспорт. Усі великі річки судноплавні та з’єднані каналами в єдину систему.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити