Географія - Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

ЕКОНОМІКО-ГЕОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА КРАЇН СВІТУ

Тема 22. ЕКОНОМІКО-ГЕОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА РЕГІОНІВ ТА КРАЇН СВІТУ. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА КРАЇН ЄВРОПИ. НІМЕЧЧИНА. ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. ФРАНЦІЯ. ІТАЛІЯ. ПОЛЬЩА. БІЛОРУСЬ. РОСІЯ

КРАЇНИ ЄВРОПИ

Франція

Площа —551 тис. км2 (трохи менша за територію України).

Кількість населення — 60,8 млн. осіб (2007).

Франція розташована на перетині найважливіших транзитних шляхів у західній частині Європи. До складу країни входять острів Корсика та низка дрібних прибережних островів, заморські департаменти та території. Франція на заході й півночі омивається Атлантичним океаном, на півдні — Середземним морем, межує з Великою Британією (морські кордони), Бельгією, Люксембургом, Німеччиною, Швейцарією, Італією, Монако, Андоррою, Іспанією. Більше половини кордонів є морськими, багато бухт і естуаріїв річок є зручними для стоянки суден.

Населення країни складають в основному французи. Національними меншинами є корсиканці, баски, ельзасці, бретонці, фламандці, які проживають в основному на окраїнах. Значну кількість (близько 4 млн. осіб) складають іммігранти. Природний приріст населення становить 3 особи на 1000 жителів.

У містах проживає 75 % населення.

У столичній агломерації проживають 11,4 млн. жителів, що складає 16 % населення країни. Столицю з передмістями називають Великим Парижем.

Франція є високорозвиненою постіндустріальною державою, однією з країн «Великої сімки» — найрозвиненіших країн світу. За економічним потенціалом Франція посідає друге місце серед країн Західної Європи (після Німеччини).

Особливістю французької економіки є значна частка державного сектору — приблизно 1/4 усіх промислових підприємств.

За обсягом сільськогосподарської продукції, яку вона виробляє, країна посідає третє місце у світі (після США й Канади) і перше — у Західній Європі, повністю забезпечуючи себе основними її видами.

У той самий час частка промисловості у ВВП країни в десять разів більша за частку сільського господарства, промислові вироби складають близько 80 % вартості експорту. Більше половини економічно активного населення зайнято у сфері послуг, на яку припадає понад 2/3 ВВП країни.

Провідне місце серед галузей промисловості Франції посідають енергетика, машинобудування й хімічна промисловість.

За масштабами розвитку ядерної енергетики Франція поступається тільки США. У країні працюють більше ніж 50 енергоблоків АЕС, на яких щорічно виробляється понад 70 % усієї електроенергії.

На частку машинобудування припадає більше ніж 2/5 робітників і вартості промислової продукції. Франція перебуває серед перших країн світу за виробництвом і експортом машин та промислового устаткування. На світовому ринку високим попитом користуються автомобілі, авіаційна й космічна техніка, зброя, обладнання для АЕС.

Франція входить до перших п’яти країн світу з виробництва й експорту хімікатів. Достатня сировинна база, високий рівень розвитку новітніх технологій, сучасна організація праці дозволили Франції перетворитися на одного зі світових лідерів із виробництва мінеральних добрив, синтетичного каучуку, пластмас, фармацевтичних засобів, парфумів.

Велике значення зберігає швейна промисловість; її вироби користуються великим попитом і поза межами країни. Париж залишається центром із випуску одягу, галантереї, парфумів.

Високий рівень розвитку і якість продукції має харчова промисловість. Особливим попитом користуються французькі вина, сири, кондитерські вироби.

Структура сільського господарства Франції характеризується великою кількістю галузей за приблизно рівного значення рослинництва й тваринництва.

Франція — країна високорозвиненого транспорту. У внутрішніх перевезеннях пасажирів і вантажів перше місце посідає автомобільний транспорт.

Найбільшими підгалузями сфери послуг є туризм, зв’язок, транспорт, банківська й страхова справа. Франція посідає перше місце у світі за популярністю серед туристів. У середньому щорічно країну відвідують приблизно 65 млн. туристів, що дає близько 2,5 % ВВП.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити