Географія - Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

ЕКОНОМІКО-ГЕОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА КРАЇН СВІТУ

Тема 22. ЕКОНОМІКО-ГЕОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА РЕГІОНІВ ТА КРАЇН СВІТУ. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА КРАЇН ЄВРОПИ. НІМЕЧЧИНА. ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. ФРАНЦІЯ. ІТАЛІЯ. ПОЛЬЩА. БІЛОРУСЬ. РОСІЯ

КРАЇНИ ЄВРОПИ

Білорусь

Площа — 207,6 тис. км2 (майже в три рази менше за територію України).

Кількість населення — 9,7 млн. осіб (2007).

Білорусь розташована у Східній Європі, на перетині найважливіших шляхів сполучення між Західною та Східною Європою, межує з Латвією, Росією, Україною, Польщею. Країна не має виходу до моря, що обмежує можливості для зовнішньоторговельних зв’язків.

Для населення Білорусі характерним є перший тип відтворення, від’ємний природний приріст, «старіння нації», негативне сальдо міграції.

Більшість населення — білоруси (81 %), які є корінними жителями своєї країни. У Білорусі також проживають понад 1,1 млн. росіян, 230 тис. українців, близько 400 тис. поляків.

Середня густота населення становить 49 осіб/км2, урбанізація — 70,9 %.

Найбільше місто країни та її столиця з 1919 р. — Мінськ (близько 1,7 млн. осіб).

Білорусь є індустріально-аграрною країною, яка проводить економічні реформи, націлені на побудову ринкової економіки. Основою господарства країни є промисловість. Провідні галузі — машинобудування (сільськогосподарське, автомобілебудування, приладобудування, електроніка), хімічна (добрива, синтетичні волокна, шини), нафтопереробна, легка. Ліси є сировиною для лісової та деревообробної промисловості (виробництво будівельних матеріалів і меблів). Розвинена харчова промисловість (м’ясні й молочні продукти, різні консерви, цукор, борошно).

У сільському господарстві Білорусі тваринництво набагато перевищує рослинництво, оскільки дає 80 % вартості продукції сільського господарства. Його галузі виробляють м’ясні та молочні продукти, плодоовочеві вироби. У рослинництві сировинну базу для галузей харчової та легкої промисловості становлять картопля та льон. Інші сільськогосподарські рослини — жито, ячмінь, овес, гречка, цукрові буряки — відіграють допоміжну роль і використовуються населенням для задоволення власних потреб. Розвиток рослинництва дещо гальмується надмірною зволоженістю ґрунтів.

Транспортна система Білорусі представлена залізницями, автомобільними шляхами, трубопроводами, авіалініями. Головними видами транспорту є залізничний та автомобільний. Переважає широтний напрямок перевезення вантажів. На крайньому заході країни розташований потужний транспортний вузол — Брест. Зовнішньоекономічна діяльність Білорусі за наявності розвинутої транспортної системи дає змогу з’єднувати пострадянські країни із центрально та західноєвропейськими державами.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити