Географія - Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

ЕКОНОМІКО-ГЕОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА КРАЇН СВІТУ

Тема 23. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА КРАЇН АЗІЇ. ЯПОНІЯ. КИТАЙ. ІНДІЯ. КРАЇНИ АМЕРИКИ. США, КАНАДА

КРАЇНИ АЗІЇ

Індія

Площа — 3287,5 тис. км2 (приблизно в п’ять разів більша за територію України).

Кількість населення — 1103 млн. осіб (2007).

Індія розташована в Південній Азії на півострові Індостан і межує з Пакистаном, Афганістаном, Китаєм, Непалом, Бутаном, М’янмою, Бангладеш. Вона омивається водами Аравійського моря та Бенгальської затоки, що належать до басейну Індійського океану. Індія розташована на перетині важливих морських шляхів між країнами Європи, Африки, Південно-Західної Азії та Австралії.

Індія є другою за кількістю населення країною світу і світовим лідером за абсолютним приростом населення. Індія є однією з багатонаціональних країн світу, де проживають більше ніж 300 народів і народностей. Найбільші з них — хіндустанці, біхарці, бенгальці, маратхі й телугу. Індуїзм сповідують 80 % населення, іслам — 14 %.

Понад 70 % населення Індії проживає в селах. Але при цьому в країні налічується 12 міст-мільйонерів. До найбільших міст не тільки Індії, але й усього світу належать Мумбай (Бомбей) (19,34 млн. осіб), Колкатта (15,3 млн. осіб), Делі (13 млн. осіб).

Делі — столиця Індії, із 1947 р. воно включає Старе й Нове місто. Офіційною столицею є Новий Делі — Нью-Делі.

Індія є аграрно-індустріальною країною. Сучасна державна політика Індії спрямована на індустріалізацію, аграрні реформи, розвиток космічних програм.

Основу економіки Індії складає багатоукладне сільське господарство, у якому зайнята найбільша кількість трудових ресурсів. Більше ніж 80 % вартості сільськогосподарської продукції припадає на рослинництво. Індія посідає провідні місця в світі за вирощуванням рису, пшениці, бавовнику, джуту, тютюну. Вона випереджає всі країни світу за збиранням чаю, цукрової тростини та арахісу. Вирощують також багато прянощів, зернобобових культур, фруктів.

Країна посідає одне з провідних місць у світі за поголів’ям великої рогатої худоби — тут налічується майже 200 млн. голів биків і корів. Однак тваринництво відіграє другорядну роль у сільському господарстві Індії.

Специфіка індійської промисловості полягає в тому, що вона поєднує найрізноманітніші форми виробництва — від великих заводів, оснащених за останнім словом техніки, до примітивних, кустарних промислів. Сучасна Індія виробляє різноманітну сучасну продукцію, у тому числі вертольоти й автомобілі, вагони й судна, трактори й надзвукові літаки. У країні розвивається атомна енергетика і космічна промисловість. До традиційних галузей індійської економіки належать легка, харчова й алмазна промисловість. Індія посідає перше місце у світі за кількістю оброблюваних за рік алмазів.

Транспортна система Індії досить розвинена. Головну роль у внутрішніх перевезеннях відіграє залізничний транспорт. Морський транспорт здійснює більшу частину зовнішньоторговельних перевезень.






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити