Географія - Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

ЕКОНОМІКО-ГЕОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА КРАЇН СВІТУ

Тема 23. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА КРАЇН АЗІЇ. ЯПОНІЯ. КИТАЙ. ІНДІЯ. КРАЇНИ АМЕРИКИ. США, КАНАДА

КРАЇНИ АМЕРИКИ

Канада

Площа — 9,97 млн. км2 (в 16,5 раза більша за територію України).

Кількість населення — 32,9 млн. осіб (2007).

Канада посідає друге місце за площею у світі (після Росії), розташована в північній частині Північної Америки, омивається Тихим, Атлантичним та Північним Льодовитим океанами. На північному заході Канада межує зі штатом Аляска (США), а на півдні сусідить із «нижніми» штатами США.

Як і США, Канада належить до країн переселенського типу. Зараз англо-канадці складають 28 % населення, франко-канадці — 23 %, інші європейці — 15 % (серед них за кількістю виділяються німці, італійці, українці, голландці), 6 % припадає на вихідців з Азії та Африки (у країні проживає близько мільйона китайців), індіанці й ескімоси складають 2 %, інші, у тому числі метиси, — 26 %. Серед найбільших національних меншин країни — українці (1,2 млн. осіб). До католицької церкви належить 46 % населення Канади, в основному це франко-канадці та італійці, 36 % — протестанти.

Показник середньої густоти населення дуже низький — 3,3 особи/км2

Природний приріст у 2007 р. склав 3 особи на 1000 жителів, сальдо міграції позитивне — 6 осіб на 1000 жителів.

Міське населення складає 79 %. Більше третини населення країни проживає лише в трьох містах: Торонто (5,9 млн. осіб), Монреалі (3,57 млн. осіб) і Ванкувері (1,8 млн. осіб).

Столиця Канади — Оттава, у якій проживають 1,1 млн. осіб (із передмістями).

Канада є потужною постіндустріальною країною. Становлення і розвиток її економіки значно залежать від впливу США. Канада є одним із провідних світових виробників низки сільськогосподарської та промислової продукції. Для країни характерні величезні територіальні розбіжності в розміщенні галузей господарства, висока концентрація виробництва, а також велике значення гірничодобувної, лісової та деревопереробної промисловості. Потужними галузями є електроенергетика, кольорова металургія, машинобудування, харчова промисловість.

Чорна металургія представлена підприємствами повного циклу, працює переважно на власній сировині. Основні центри — Гамільтон та Сідні. Потужна кольорова металургія виплавляє мідь, свинець, титан, нікель, кобальт, платину, золото, срібло.

У країні розвинене машинобудування, у тому числі автомобілебудування (восьме місце у світі), сільськогосподарське машинобудування, виробництво обладнання для гірничодобувної та лісової промисловості. Головні центри галузі: Торонто, Монреаль, Гамільтон, Оттава, Ванкувер. Хімічна промисловість забезпечена власною сировиною, охоплює виробництво пластмас, мінеральних добрив, хімічних волокон. Канада є другим у світі, після США, виробником пиломатеріалів, паперу та картону. Деревообробна та целюлозно-паперова галузі за обсягами експорту продукції посідають перше місце у світі. Більшість целюлозно-паперових підприємств сконцентровано на сході країни.

Високоінтенсивне сільське господарство більшою мірою забезпечує потреби населення та експортує 50 % виробленої продукції. У структурі галузі переважає тваринництво. Розводять велику рогату худобу молочного та м’ясного напрямків, свиней, дрібну рогату худобу, свійську птицю. Велику роль у приатлантичних та західних провінціях відіграє рибальство.

У рослинництві найважливіше значення має зернове господарство. На країну припадає до 15 % світового виробництва пшениці. Великі площі зайняті під кормовими культурами, у тому числі рапсом і кукурудзою; вирощують льон, картоплю, фрукти та овочі.

У Канаді розвинені всі види транспорту. Найвища концентрація транспортних шляхів спостерігається поблизу кордону із США.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити