Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

ГЕОГРАФІЯ
Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

Тема 2. Літосфера та рельєф

 

РЕЛЬЄФ

 

Класифікація гір

1) За висотою: низькі (до 1000 м); середні (1000—2000 м); високі (понад 2000 м).

2) За походженням: тектонічні (утворюються внаслідок рухів літосферних плит); вулканічні (пов’язані з процесами вулканізму).

3) За будовою: складчасті (товщі гірських порід, зім’яті у складки різної величини); брилові (менш податливі породи кори розтріскувалися на блоки, які рухалися один вздовж іншого).

4) За віком: молоді (утворилися в останню альпійську епоху горотворення та продовжують формуватися); старі (утворилися в більш давні геологічні епохи).

Найвищою горою суходолу є Еверест (Джомолунґма, 8848 м). Але відносно найвищою точкою на Землі є «землеводна» Мауна-Кеа — вулкан на Гавайських островах. Якщо вимірювати від підводної основи до вершини, то його загальна висота становить 10 203 м, із яких лише 4205 м височать над рівнем моря.

Рівнини — відносно рівні ділянки земної поверхні, що мають перепади висот не більші за 200 м. Рівнини займають більшу частину материків. У тектонічній будові вони відповідають платформам.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.