ГЕОГРАФІЯ
Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

Тема 3. АТМОСФЕРА ТА КЛІМАТ

 

АТМОСФЕРА

 

Показники стану атмосфери

Вологість повітря

Вологість повітря — кількість водяної пари, яка міститься в повітрі. Основна частина водяної пари утворюється при випаровуванні з поверхні Світового океану. Випаровування — процес надходження в атмосферу водяної пари з поверхні води (снігу, ґрунту, гірських порід, рослинності тощо). Процес, зворотний випаровуванню, — конденсація — перехід водяної пари із газоподібного стану в рідкий. Якщо водяна пара в атмосфері переходить із газоподібного стану в твердий з утворенням кристалів льоду, то такий процес називається сублімацією. Від вмісту в повітрі водяної пари залежить кількість опадів, що випадають на земну поверхню.

Кількість водяної пари в повітрі виражають за допомогою двох показників: абсолютної та відносної вологості.

 

Показники кількості водяної пари в повітрі

 

Абсолютна вологість

Відносна вологість

Кількість водяної пари в грамах, що міститься в 1 м3 повітря.

Чим вища температура повітря, тим більшу кількість водяної пари воно може містити (до моменту його повної насиченості)

Відношення кількості водяної пари, що міститься в повітрі, до його максимально можливої кількості за певної температури.

Відносна вологість вимірюється у відсотках і показує міру насиченості повітря водяною парою

 

Для вимірювання відносної вологості повітря використовують гігрометр.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.