Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

ГЕОГРАФІЯ
Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

Тема 3. АТМОСФЕРА ТА КЛІМАТ

 

АТМОСФЕРА

 

Показники стану атмосфери

Атмосферні опади

Атмосферні опади — волога, що випадає з хмар або виділяється з повітря на поверхню Землі в твердому або рідкому стані. Кількість опадів, що випадають, залежить від вмісту в повітрі водяної пари. Для вимірювання кількості опадів застосовують опадомір. Кількість опадів визначається товщиною шару води в міліметрах (мм). Для вимірювання товщини снігового покриву використовують снігомірну рейку. На географічних картах кількість опадів відображають ізогієтами — лініями, що з’єднують точки з однаковою кількістю опадів. Основними видами опадів є дощ, град, сніг, роса, туман, іній. Дощ, град і сніг випадають із хмар. Роса, туман та іній — виділяються з повітря. Поширення опадів на земній поверхні залежить від багатьох умов: температури, випаровування, вологості повітря, хмарності, атмосферного тиску, розподілу суходолу та океану, пануючих вітрів, віддаленості від Світового океану, характеру рельєфу тощо. Однак існують загальні закономірності зонального розподілу опадів на Землі. Найбільша кількість опадів — 1000—2000 мм і навіть більше — випадає в екваторіальних широтах, де розташована область низького тиску і переважають висхідні рухи повітря. У тропічних широтах, в областях підвищеного тиску з низхідними рухами повітря, випадає мало опадів. У помірних широтах кількість опадів знов зростає, а в холодних поясах знижується.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.