ГЕОГРАФІЯ
Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

Тема 4. ГІДРОСФЕРА

 

ГІДРОСФЕРА

 

Світовий океан та його складові частини

Світовий океан — безперервний водний простір земної кулі поза межами суходолу. Площа Світового океану становить 361 млн. км2 (71 % усієї земної поверхні).

 

Складові частини Світового океану

1) Океани

• Тихий (найбільший і найглибший)

• Атлантичний (найбільш освоєний і найбільш забруднений)

• Індійський (найтепліший і найсолоніший)

• Північний Льодовитий (найменший, наймілкіший, найхолодніший)

2) Моря

Частини океану, відділені від нього суходолом або підвищенням дна

а) Внутрішні

Майже повністю оточені суходолом (Середземне, Чорне)

б) Окраїнні

Розташовані по окраїнах материків і відокремлені від океану островами, півостровами, нерівностями дна (Баренцове, Японське)

3) Затоки

Частини моря, океану, що глибоко вдаються в суходіл (Мексиканська, Перська)

4) Протоки

Порівняно вузькі водні простори, що з’єднують океани, моря та інші водойми та розділяють ділянки суходолу (протока Дрейка, Керченська, Беринґова)

Найдовшою протокою світу є Мозамбіцька, що відокремлює острів Мадаґаскар від Африки, а найширшою вважається протока Дрейка (мінімальна ширина — 820 км, максимальна — 1120 км) між Південною Америкою та Антарктидою.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.