ГЕОГРАФІЯ
Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

Тема 4. ГІДРОСФЕРА

 

ГІДРОСФЕРА

 

Штучні водойми

Водосховища — великі штучні водойми, які створюють у руслах річок за допомогою греблі. У світі існує близько 15 тис. водосховищ об’ємом понад 1 млн. м3 води. Найбільше водосховище у світі — Вольта — площею 8480 км2, побудовано в Африці на річці Чорна Вольта. Будівництво водосховищ дозволяє вирішувати ряд господарських завдань: створювати великі запаси води, покращувати умови роботи річкового транспорту, виробляти електроенергію, регулювати річковий стік, створювати зони відпочинку для населення. Проте будівництво водосховищ має й негативні наслідки: відбувається уповільнення річкового стоку та посилюється заболочування низовинних ділянок навкруги водосховищ, затоплюються значні площі сільськогосподарських земель, накопичуються забруднені води промислових підприємств, порушуються умови життя цінних промислових риб.

Ставки — штучні водойми невеликих розмірів. Їх створюють у ярах або спеціальних поглибленнях та використовують для зрошення садів, огородів, розведення риби, свійських птахів. До водотоків зі штучним руслом належать судноплавні та зрошувальні канали.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.