Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

ГЕОГРАФІЯ
Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

Тема 4. ГІДРОСФЕРА

 

ГІДРОСФЕРА

 

Штучні водойми

Водосховища — великі штучні водойми, які створюють у руслах річок за допомогою греблі. У світі існує близько 15 тис. водосховищ об’ємом понад 1 млн. м3 води. Найбільше водосховище у світі — Вольта — площею 8480 км2, побудовано в Африці на річці Чорна Вольта. Будівництво водосховищ дозволяє вирішувати ряд господарських завдань: створювати великі запаси води, покращувати умови роботи річкового транспорту, виробляти електроенергію, регулювати річковий стік, створювати зони відпочинку для населення. Проте будівництво водосховищ має й негативні наслідки: відбувається уповільнення річкового стоку та посилюється заболочування низовинних ділянок навкруги водосховищ, затоплюються значні площі сільськогосподарських земель, накопичуються забруднені води промислових підприємств, порушуються умови життя цінних промислових риб.

Ставки — штучні водойми невеликих розмірів. Їх створюють у ярах або спеціальних поглибленнях та використовують для зрошення садів, огородів, розведення риби, свійських птахів. До водотоків зі штучним руслом належать судноплавні та зрошувальні канали.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.