Географія - Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

Тема 1. Географія як наука, розвиток географічних досліджень. Способи зображення землі

ЩО ВИВЧАЄ ГЕОГРАФІЯ. ДЖЕРЕЛА ГЕОГРАФІЧНИХ ЗНАНЬ. МЕТОДИ ГЕОГРАФІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ.

Географічне пізнання землі

Середньовіччя

У середньовічній Європі науки перебували в занепаді. Купці прагнули збагачення від торгівлі заморськими товарами. Найбільшої слави набула подорож Марко Поло (1254—1324 рр.), який вирушив до Китаю та прожив там 17 років. Про свої пригоди він написав «Книгу Марко Поло», яка містить описи не лише Китаю та материкової частини Азії, а й островів — від Японії до Занзібару.

У Багдаді, столиці Арабського халіфату, був створений Будинок Мудрості — своєрідний науковий центр, куди запрошували працювати видатних учених, привозили з різних країн наукові праці, упровадили наукові спостереження. Одним із найвидатніших арабських мандрівників є Ібн Баттута (1304—1377 рр.), який подорожував майже 30 років, подолавши відстань близько 130 тис. км. Свої враження він описав у книзі «Особливості міст та чудеса подорожей».

У Середньовіччі географічні відомості про українські землі подавалися в літописах, де в 1187 р. вперше була вжита назва Україна. Цікаві відомості про природу, життя та побут народів, що населяли південну частину сучасної України, наведені у творах арабських учених Ібн Якуба, Аль-Масуді та ін.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити