Географія - Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

Тема 5. БІОСФЕРА. ГЕОГРАФІЧНА ОБОЛОНКА. ЗАГАЛЬНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПРИРОДИ ЗЕМЛІ

ЗЕМЛЯ – ПЛАНЕТА ЛЮДЕЙ

Кількість населення на Землі

Нині на Землі в усіх країнах світу проживає понад 7 млрд. чоловік. Найбільша в світі країна за кількістю населення — Китай (1,3 млрд. чоловік). За ним йде Індія (понад 1 млрд.). В Україні проживає 46,1 млн. чоловік.

Кількість населення на нашій планеті безперервно збільшується. В далекому минулому, до нашої ери і на початку нашої, вона зростала повільно. Пояснюється це тим, що людина сильно залежала від природних умов, їй важко було долати епідемії і голод. Швидке зростання кількості населення почалося тільки в останні 400 років, коли залежність людини від природи стала меншою. До 1900 р. кількість населення досягла 1, 6 млрд. чоловік. А з ХХ ст. зростання кількості населення стало стрімким: у 1975 р. — 4 млрд. чоловік, у 1987 р. — 5 млрд. чоловік, а в 1999 р. з’явився 6-мільярдний житель. Головною причиною такого стрімкого збільшення кількості населення стало зниження смертності завдяки розвитку техніки і медицини. Навіть у слаборозвинутих країнах удалося перемогти багато хвороб, що забирали тисячі життів.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити