ГЕОГРАФІЯ
Ґрунтовна підготовка до ЗНО і ДПА

Тема 6. ПРЕДМЕТ ВИВЧЕННЯ ГЕОГРАФІЇ МАТЕРИКІВ ТА ОКЕАНІВ. ОКЕАНИ.

 

ОКЕАНИ

 

АТЛАНТИЧНИЙ ОКЕАН

 

Органічний світ

Органічний світ Атлантичного океану за кількістю видів поступається Тихому та Індійському океанам.

У розподілі органічного життя океану чітко виділяється зональність.

У водах полярних широт навесні та влітку бурхливо розвивається планктон, яким живиться криль. Тут здавна виловлюють камбалу, тріску, скумбрію, оселедець.

У тропічних областях найбільш багатими на життя є води Канарської та Бенгельської холодних течій. Тут багато летючих риб, рачків, кальмарів, восьминогів, акул. Промислове значення мають макрель, тунець, сардина, анчоус.

Для тропіків і субтропіків океану характерними є корали, особливо багато їх у Саргасовому морі.

В екваторіальних водах Атлантичного океану високі температури сприяють бурхливому розвитку діатомових водоростей. Тут багато риби, морських черепах, акул, медуз, каракатиць, далеко в океан із потужними потоками великих річок «мандрують» прісноводні риби.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.