Географія - Зовнішнє незалежне оцінювання

ФІЗИЧНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

Внутрішні води та водні ресурси

Загальні гідрологічні особливості території України

Гідрографічну мережу території України складають річки, озера та лимани, канали, водосховища, ставки, болота. На водні об’єкти припадає 4 % загальної площі території. Насиченість території водними об’єктами характеризується коефіцієнтами густоти річкової мережі, озерності, заболоченості. Такі коефіцієнти виражають відношення довжини річок і струмків, площі озер та площі боліт до площі басейну річки. Середня густота річкової мережі в Україні становить 0,34 км/км2. Найбільшої густоти річкова мережа досягає в Українських Карпатах — 2,0 км/км2. Основною причиною цього є значна кількість опадів і особливості рельєфу. У басейні Дніпра показник зменшується від витоків з 1,0—1,7 км/км2 до 0,20—0,18 км/км2 біля гирла. Найменша густота річкової мережі — на півдні степової зони, між Дністром і Південним Бугом та Дунаєм і Дністром — 0,09—0,17 км/км2.

Гідрографічні особливості території залежать від кліматичних умов (кількості опадів, випаровування), гідрогеологічних умов, рельєфу, ґрунтів, рослинного покриву, господарської діяльності людини (гідротехнічне будівництво, меліорація, водопостачання та ін.).


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити