ГЕОГРАФІЯ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2018

ФІЗИЧНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

Внутрішні води та водні ресурси

Несприятливі гідрологічні явища і заходи запобігання їм

Серед несприятливих гідрологічних явищ найбільш небезпечними є повені, наводки, селі, підвищення рівня ґрунтових вод. Аналіз небезпечних явищ на річках свідчить про те, що відповідно до змін максимальних витрат води відбувалося збільшення повторюваності високих повеней і паводків, що завдають значної шкоди, переважно на гірських річках і тих, що протікають у передгірних районах. Основні причини — сильні зливові дощі, раптове значне потепління взимку, що супроводжується інтенсивним сніготаненням, надмірне вирубування лісів на схилах гір. Крім того, в гірських районах відбувалося збільшення повторюваності небезпечних селевих потоків. Площа, уражена цим явищем в Україні, становить від 3 до 25 % (найбільше в Закарпатській та Івано-Франківській областях). Серед основних заходів запобігання — будівництво спеціальних гідротехнічних споруд (дамб), закріплення земель (наприклад, холодоагентом), створення рослинного покриву з розгалуженою кореневою системою.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.