ГЕОГРАФІЯ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2018

ФІЗИЧНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

Внутрішні води та водні ресурси

Водні ресурси України, шляхи їх раціонального використання і охорони

Поверхневі й підземні води, придатні для використання в господарстві, називають водними ресурсами. Основну роль у забезпеченні населення і господарства країни прісною водою відіграють поверхневі води, передусім річки. Ресурси місцевого стоку України становлять 50 км3, ще 159 км3 води проходить транзитом (більш ніж половина річкового стоку України здійснюється Кілійським гирлом Дунаю і не відіграє особливої ролі в господарстві). За показниками реальної водозабезпеченості, що розраховані на одного мешканця, Україна посідає одне з останніх місць серед європейських країн. Це стосується як поверхневих, так і підземних водних ресурсів. Головну роль у водозабезпеченні населення й господарства України відіграють води басейну Дніпра — 53,5 км3. Значні водні ресурси формуються в басейнах інших річок. Розподіл водних ресурсів територією України нерівномірний. Найбільш забезпеченими прісною водою є північно-західні області, насамперед Київська та Закарпатська, а найменш — АР Крим, Донецька, Харківська, Луганська, Одеська та Миколаївська області.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.