Географія - Зовнішнє незалежне оцінювання

ФІЗИЧНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

Ґрунти, рослинний покрив, тваринний світ

Тваринні ресурси, заходи з їх охорони і відтворення. Червона книга України

Природні тваринні ресурси — це сукупність тварин, що історично склалася в межах будь- якої території або акваторії. Природні тваринні ресурси представлені тваринами лісів, степів, луків, водних басейнів тощо.

Вирубування лісів, розорювання степів, безконтрольне полювання завдають шкоди дикій природі, спричиняючи зникнення багатьох видів, кількісне скорочення популяцій і зменшення територій їх поширення. У 1993 р. в Україні прийнято Закон «Про тваринний світ», у якому однією з головних вимог щодо охорони і раціонального використання тварин є збереження природних умов їх існування. Рідкісні види тварин і рослин, а також ті, що перебувають під загрозою зникнення, занесені до Червоної книги України. У подібних книгах зазвичай використовується кілька категорій рідкісності, у тому числі ймовірно зниклі, ті, кількість яких зменшується, відновні й ті, що відновлюються. Серед представників фауни країни до Червоної книги України зокрема занесені: зубр, бурий ведмідь, лісовий кіт, норка європейська, хохуля, дрохва, хохітва, беркут степовий, шуліка рудий. Список рідкісних і зникаючих тварин постійно поповнюється.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити