Географія - Зовнішнє незалежне оцінювання

ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

Господарство України

Лісова промисловість. Структура і значення. Лісове господарство (лісозаготівля). Основні райони заготівлі лісу, проблеми відтворення і раціонального використання лісових ресурсів. Географія виробництв лісової промисловості

Продукція підприємств лісової та деревообробної промисловості використовується у будівництві, гірничодобувній і хімічній промисловості, машинобудуванні, сільському господарстві. Важливе значення вона має у забезпеченні безпосередніх потреб населення (меблі, папір, зошити тощо).

Через обмеженість лісових ресурсів значення лісової та деревообробної промисловості є не настільки великим, як металургії або хімічної промисловості. Потреби в деревині задовольняються власними ресурсами менш ніж на третину, решта лісу завозиться з інших країн (насамперед із Росії). Особливо гостро відчувається нестача деревини на сході й півдні країни, де попит на неї зростає, а власних ресурсів недостатньо.

Основними лісозаготівельними районами є Українські Карпати (Івано-Франківська, Львівська, Закарпатська, Чернівецька області) та Полісся (Волинська, Рівненська, Житомирська, Київська, Чернігівська області). До цих районів тяжіє лісопильна промисловість, яка забезпечує первинну стадію механічної обробки деревини (розпилювання на дошки й брус). Великі підприємства з виробництва пиломатеріалів є в Чернівецькій (Берегометський і Чернівецький деревообробні комбінати), Івано-Франківській (Брошнів, Надвірна, Рожнятів), Закарпатській (Рахів, Свалява), Львівській (Сколе, Стрий, Турка), Рівненській (Костопіль, Сарни), Житомирській (Малин, Овруч, Коростень) областях.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити