ГЕОГРАФІЯ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2018
ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ
Господарство України
Лісова промисловість. Структура і значення. Лісове господарство (лісозаготівля). Основні райони заготівлі лісу, проблеми відтворення і раціонального використання лісових ресурсів. Географія виробництв лісової промисловості
Продукція підприємств лісової та деревообробної промисловості використовується у будівництві, гірничодобувній і хімічній промисловості, машинобудуванні, сільському господарстві. Важливе значення вона має у забезпеченні безпосередніх потреб населення (меблі, папір, зошити тощо).
Через обмеженість лісових ресурсів значення лісової та деревообробної промисловості є не настільки великим, як металургії або хімічної промисловості. Потреби в деревині задовольняються власними ресурсами менш ніж на третину, решта лісу завозиться з інших країн (насамперед із Росії). Особливо гостро відчувається нестача деревини на сході й півдні країни, де попит на неї зростає, а власних ресурсів недостатньо.
Основними лісозаготівельними районами є Українські Карпати (Івано-Франківська, Львівська, Закарпатська, Чернівецька області) та Полісся (Волинська, Рівненська, Житомирська, Київська, Чернігівська області). До цих районів тяжіє лісопильна промисловість, яка забезпечує первинну стадію механічної обробки деревини (розпилювання на дошки й брус). Великі підприємства з виробництва пиломатеріалів є в Чернівецькій (Берегометський і Чернівецький деревообробні комбінати), Івано-Франківській (Брошнів, Надвірна, Рожнятів), Закарпатській (Рахів, Свалява), Львівській (Сколе, Стрий, Турка), Рівненській (Костопіль, Сарни), Житомирській (Малин, Овруч, Коростень) областях.