ГЕОГРАФІЯ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2018

ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ

Літосфера та рельєф

Внутрішня будова Землі

Землю умовно поділяють на три шари (геосфери): земну кору, мантію і ядро (в центрі). З ємна кора складає менш ніж 1 % об’єму планети і має середню потужність приблизно 35 км. Даті розташована мантія, що займає більш ніж 4/5 об’єму Землі. Її верхня межа проходить на глибині від декількох кілометрів (під океанами) до 70 км (під континентами) по поверхні Мохоровичича, нижня — на глибині 2900 км. Мантія поділяється на верхню — до глибини 900 км (за деякими геофізичними даними, до 700 км) —

і нижню. Іноді виділяють середню мантію, тоді верхню мантію Землі обмежують глибиною 400 км. Речовина мантії перебуває у твердому кристалічному стані (за винятком астеносфери).

Ядро розташоване в центрі Землі на глибині близько 3000 км. Його радіус становить 3470 км, але за об’ємом ядро не перевищує п’ятої частини планети. Припускають, що воно складається із заліза та нікелю, причому в зовнішньому ядрі метали перебувають у рідкому стані, а у внутрішньому — у твердому.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.