Географія - Зовнішнє незалежне оцінювання

ЕКОНОМІЧНА ТА СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ СВІТУ

Регіони та країни світу

Країни Америки. США, Канада. Загальна характеристика країн Латинської Америки. Загальна характеристика країн Африки. Загальна характеристика Австралії та країн Океани

Країни Америки. США, Канада

Сучасні країни Америки сформувались у результаті захоплення європейцями земель індіанців та ескімосів, які належать до монголоїдної раси. На сьогодні в регіоні налічується 35 держав. За формою правління це республіки, за адміністративно-територіальним устроєм переважають унітарні держави; федеративними є шість країн: Аргентина, Бразилія, Венесуела, Канада, Мексика, Сент-Кітс і Невіс, США.

Англо-Америка — це північна частина материка Північна Америка та прилеглі острови, серед яких найбільший острів світу — Гренландія та один із найбільших архіпелагів — Канадський Арктичний. Цей субрегіон включає дві високо- розвинені держави світу — Канаду й США, які є членами «Великої сімки», Гренландію (залежна від Данії країна із розширеною автономією), а також невеликі колонії Франції (острови Сен-П’єр і Мікелон) і Великої Британії (Бермудські острови).

Регіон виступає найпотужнішим економічним центром світу, ядром якого є США та південний схід Канади. Другою важливою обставиною, яка обумовлює особливості ЕГП Англо-Америки, є її розташування між Атлантичним і Тихим океанами, що дає змогу США й Канаді підтримувати тісні економічні відносини з двома іншими економічними центрами світу — Європою та Східною Азією, а також забезпечує зручний доступ для ввезення сировини з Південної Америки, Африки та Океанії. Водночас широкий вихід до Північного Льодовитого океану і його морів має другорядне значення.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити