Географія - Зовнішнє незалежне оцінювання

ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ

Літосфера та рельєф

Значення рельєфу в господарській діяльності людини та вплив діяльності людини на рельєф

Рельєф безпосередньо й опосередковано впливає на господарську діяльність людини, особливо на будівництво та вирощування сільськогосподарських культур. Від нього залежать площі орних земель, сінокосів, пасовищ, що визначають виробничу спеціалізацію сільського господарства. Від особливостей розташування окремих форм рельєфу залежать розміщення і конфігурація сільськогосподарських угідь, на яких вирощують ті або інші культури, використання техніки різного типу, умови проведення меліоративних робіт.

Нахил земної поверхні впливає на характер стоку води, зволоженість та інтенсивність змиву ґрунтів, можливості утворення ярів та їхнього подальшого розвитку.

Від рельєфу і геологічної будови території залежать особливості прокладання і будівництва різних інженерних споруд, видобуток корисних копалин.

Щорічно із земних надр видобувають мільярди тон корисних копалин. У районах, де здійснювався їх видобуток, залишаються кар’єри, відвали, терикони. Такі ділянки необхідно відновлювати. Для цього їх вирівнюють, зверху насипають ґрунт та висаджують дерева і чагарники.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити