Географія - Зовнішнє незалежне оцінювання

ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ

Атмосфера та клімат

Атмосферний тиск, його вимірювання

Атмосферний тиск — це сила, із якою повітря тисне на всі тіла і предмети, які розташовані в атмосфері й на поверхні Землі. Першим його виміряв італійський учений Е. Торрічеллі в середині XVI [ ст. за допомогою спеціального приладу — ртутного барометра. Згодом барометри різної конструкції почали використовуватися в наукових експедиціях, туристичних походах, повсякденному житті. Найбільшого поширення набув барометр-анероїд.

За нормальний атмосферний тиск прийнятий тиск атмосферного повітря на рівні моря на широті 45° за температури повітря 0°С. У цих умовах він становить 760 мм ртутного стовпчика. При піднятті на кожні 100 м тиск знижується приблизно на 10,5 мм рт. ст. Ця закономірність є характерною для нижніх шарів атмосфери. Вона використовується при визначенні абсолютної висоти за допомогою спеціальних приладів, установлених на літаках.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити