ГЕОГРАФІЯ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2018

ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ

Атмосфера та клімат

Атмосферний тиск, його вимірювання

Атмосферний тиск — це сила, із якою повітря тисне на всі тіла і предмети, які розташовані в атмосфері й на поверхні Землі. Першим його виміряв італійський учений Е. Торрічеллі в середині XVI [ ст. за допомогою спеціального приладу — ртутного барометра. Згодом барометри різної конструкції почали використовуватися в наукових експедиціях, туристичних походах, повсякденному житті. Найбільшого поширення набув барометр-анероїд.

За нормальний атмосферний тиск прийнятий тиск атмосферного повітря на рівні моря на широті 45° за температури повітря 0°С. У цих умовах він становить 760 мм ртутного стовпчика. При піднятті на кожні 100 м тиск знижується приблизно на 10,5 мм рт. ст. Ця закономірність є характерною для нижніх шарів атмосфери. Вона використовується при визначенні абсолютної висоти за допомогою спеціальних приладів, установлених на літаках.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.