ГЕОГРАФІЯ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2018

ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ

Атмосфера та клімат

Вода в атмосфері. Вологість повітря

Вода на Землі може перебувати в трьох станах. До атмосфери вона надходить у вигляді пари в результаті випаровування води (пароутворення) із поверхні водойм, ґрунту, рослин. Кількість водяної пари, що міститься в повітрі, визначають за допомогою двох показників: абсолютної і відносної вологості.

Абсолютна вологість — це кількість водяної пари, яка міститься в одному кубічному метрі повітря. Цей показник може змінюватися залежно від температури повітря й інтенсивності випаровування в певній місцевості.

Відносна вологість — це відношення кількості водяної пари, яка міститься в повітрі, до її максимально можливого значення за певної температури. Для вимірювання відносної вологості, яка виражається у відсотках, використовують гігрометри.

Для обчислення відносної вологості необхідно мати відомості про абсолютну вологість і температуру повітря в певний час (наприклад, абсолютна вологість 14 г/м3, температура +20°С) і про залежність між температурою повітря і максимальною кількістю водяної пари в грамах, яка може міститися в ньому. Після цього потрібно виконати такі дії.

Крок перший: з’ясувати, яка максимальна кількість водяної пари може міститися в повітрі за даної температури.

Крок другий: обчислити відносну вологість, використовуючи формулу.

Відносна вологість = (Фактична кількість водяної пари за даної температури : Максимальна кількість водяної пари за даної температури) х 100 %.

Залежність між температурою повітря й максимально можливою кількістю водяної пари в ньому

Температура (°С)

Вміст водяної пари (г/м*)

-20

1

-15

1,6

-10

2

-5

3

0

5

+5

7

+10

9

+ 15

13

+20

17

+25

23

+30

зо

+35

40


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.