ГЕОГРАФІЯ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2018

ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ

Атмосфера та клімат

Хмари

Хмари — це скупчення зважених в атмосфері крапельок води або кристаликів льоду, які утворюються в результаті конденсації водяної пари. Різноманіття зовнішнього вигляду хмар пояснюється різними умовами їх формування. Найбільш поширеними є шаруваті, купчасті та перисті хмари.

Шаруваті хмари утворюються на висоті до 2,5 км. Вони складаються з крапельок води і являють собою сірий однорідний хмарний шар, схожий на туман. Шаруваті хмари вкривають небо щільною завісою. Зазвичай вони приносять дрібний тривалий дощ або сніг.

Купчасті хмари формуються на висоті 2—5 км, іноді їхні вершини сягають висоти 8—10 км. Вони можуть складатися як із крапель води, так і з кристаликів льоду. Ці ясно-білі хмари нагадують величезні вежі, куполи і гори тощо.

У помірних широтах купчасті хмари є більш характерними для теплої пори року, тому що воші утворюються над ділянками земної поверхні, які добре прогріваються.

Перисті хмари утворюються на висоті понад 6 км і складаються з кристаликів льоду. Зовні вони нагадують пір’я, пух або тонкі переплутані нитки і мають ніжно-білий колір. Перисті хмари просвічуються і не дають тіні, тому їх можна спостерігати і в сонячний день. Ці хмари не приносять опадів, але деякі їхні різновиди можуть передвіщати зміну погоди.

Туман — це скупчення дрібних крапель води, або суміші крапель води й кристалів льоду, або тільки крижаних кристалів, що виникає в безпосередній близькості від поверхні ґрунту або води. Іншими словами — це та сама хмара, але утворена безпосередньо над земною поверхнею. Туман з’являється в результаті зіткнення холодного повітря з теплим за відносної вологості повітря більш ніж 85 % (у населених пунктах де явище може виникати і за меншої вологості).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.