ГЕОГРАФІЯ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2018

ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ

Атмосфера та клімат

Розподіл опадів на поверхні земної кулі

Найбільше опадів випадає в екваторіальних широтах. Тут розташована область високого тиску, і повітряний потік спрямований вгору: тепле, насичене водяною парою повітря піднімається, на висоті кілька кілометрів воно охолоджується, пара конденсується — випадає дощ. Таким чином працює природний механізм, який зумовлює випадання рясних опадів між 20° пн. ш. і 20° пд. ш.

Далі йдуть тропіки й області зниженого атмосферного тиску, де переважають висхідні рухи повітря. Повітря, яке прийшло з екваторіальних широт, містить мало водяної пари, до того ж, опускаючись, воно нагрівається і розширюється. Тому в тропічних широтах випадає мало опадів, а в деяких районах дощ не випадає протягом багатьох років. У помірних широтах кількість опадів знову збільшується до 500—1000 мм, а в полярних — зменшується до 100—200 мм, що зумовлено малим вмістом вологи в повітрі, незважаючи на значну хмарність.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.