Географія - Зовнішнє незалежне оцінювання

ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ

Атмосфера та клімат

Розподіл опадів на поверхні земної кулі

Найбільше опадів випадає в екваторіальних широтах. Тут розташована область високого тиску, і повітряний потік спрямований вгору: тепле, насичене водяною парою повітря піднімається, на висоті кілька кілометрів воно охолоджується, пара конденсується — випадає дощ. Таким чином працює природний механізм, який зумовлює випадання рясних опадів між 20° пн. ш. і 20° пд. ш.

Далі йдуть тропіки й області зниженого атмосферного тиску, де переважають висхідні рухи повітря. Повітря, яке прийшло з екваторіальних широт, містить мало водяної пари, до того ж, опускаючись, воно нагрівається і розширюється. Тому в тропічних широтах випадає мало опадів, а в деяких районах дощ не випадає протягом багатьох років. У помірних широтах кількість опадів знову збільшується до 500—1000 мм, а в полярних — зменшується до 100—200 мм, що зумовлено малим вмістом вологи в повітрі, незважаючи на значну хмарність.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити