ГЕОГРАФІЯ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2018

ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ

Атмосфера та клімат

Спостереження за погодою та її прогнозування

Атмосферні процеси вивчає наука метеорологія. Одним з основних її завдань є прогнозування погоди. Воно складається з трьох етапів: спостереження за погодою і збір інформації, обробка результатів спостережень, складання прогнозу. Метеорологічні спостереження проводяться на поверхні Землі, в безпосередній близькості до неї і їй деякій, іноді досить значній, висоті. У перших двох випадках вони називаються наземними, а в третьому — аерологічними. Наземні спостереження здійснюються головним чином метеорологічними станціями. їх світова мережа налічує 10 тис. метеостанцій і діє понад 100 років.

Дані, зібрані метеорологами, передаються до центрів Всесвітньої служби погоди, де обробляються і аналізуються синоптиками. Вони наносять отримані дані на спеціальну синоптичну карту за допомогою умовних знаків. Ці карти, які часто називають «картами погоди*, дозволяють простежити зміни погоди і скласти прогноз розвитку атмосферних процесів найближчими днями. Особлива увага при цьому приділяється руху циклонів і антициклонів, а також розподілу атмосферного тиску.

Прогнози бувають короткострокові (вони складаються на період до трьох діб) і довгострокові — на кілька днів, місяць і навіть рік.

Під час складання довгострокових прогнозів синоптики вивчають відомості про розвиток цих процесів на великих територіях, а також використовують архівні дані про розвиток цих процесів, що спостерігалися у схожих умовах. На період понад два тижні скласти точний прогноз досить складно.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.