Географія - Зовнішнє незалежне оцінювання

ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ

Атмосфера та клімат

Кліматична карта

Кліматичні карти — це карти, на яких за результатами багаторічних спостережень представлено територіальний розподіл кліматичних умов. Вони можуть складатися як для окремих характеристик клімату (температура, опади, напрямок переважаючих вітрів тощо), так і для їхніх комбінацій. Так, щоб наочно показати середні температури на різних ділянках земної поверхні, використовують ізотерми (лінії, які сполучають точки з однаковою температурою за певний проміжок часу). За допомогою ізотерм на картах зазвичай показують середні температури найбільш теплого і найбільш холодного місяців року (липня і січня), рідше — середньорічні показники.

Опади зазвичай зображуються за допомогою фонового зафарбовування за шкалою кольорів відповідно до середньорічної кількості опадів; вітри — стрілками переважаючих напрямків або розами вітрів.

Кліматичні карти, з одного боку, дають можливість найбільш зручного загального огляду кліматичних характеристик на великій площі та зіставлення їхніх значень у різних частинах території, що вивчається, а з другого — дозволяють з’ясувати значення кліматичних характеристик у будь-якому окремому пункті.

Особливим видом кліматичних карт є карти кліматичного районування, тобто поділ земної поверхні на кліматичні пояси й області згідно з тією чи іншою класифікацією кліматів.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити