Географія - Зовнішнє незалежне оцінювання

ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ

Атмосфера та клімат

Вплив клімату та погоди на господарську діяльність

Клімат і погода впливають на життя та господарську діяльність людини. Особливо це проявляється в сільському господарстві та його спеціалізації. Різні сільськогосподарські культури мають різну тривалість вегетаційного періоду, потребують різної кількості тепла і вологи. Тому найважливішими показниками, що характеризують агрокліматичні ресурси, є тривалість періоду із середньодобовою температурою понад +10 °С, коли вегетація рослин відбувається особливо активно, сума температур за цей період, співвідношення тепла й вологи (коефіцієнт зволоження).

Кліматичні умови враховуються під час будівництва й експлуатації шляхів. Від погодних умов залежить робота повітряного й водного транспорту.

До несприятливих кліматичних явищ належать посухи й суховії, сильні морози і пилові бурі, заморозки, град тощо. Найбільшої шкоди сільському господарству завдають посухи. На роботі транспорту негативно позначається туман.

У XX — на початку XXI ст. фахівці звернули увагу на те, що господарська діяльність людей досягла величезних масштабів і почала впливати на клімат не тільки окремих районів Землі, але й усієї планети.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити