ГЕОГРАФІЯ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2018

ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ

Атмосфера та клімат

Вплив клімату та погоди на господарську діяльність

Клімат і погода впливають на життя та господарську діяльність людини. Особливо це проявляється в сільському господарстві та його спеціалізації. Різні сільськогосподарські культури мають різну тривалість вегетаційного періоду, потребують різної кількості тепла і вологи. Тому найважливішими показниками, що характеризують агрокліматичні ресурси, є тривалість періоду із середньодобовою температурою понад +10 °С, коли вегетація рослин відбувається особливо активно, сума температур за цей період, співвідношення тепла й вологи (коефіцієнт зволоження).

Кліматичні умови враховуються під час будівництва й експлуатації шляхів. Від погодних умов залежить робота повітряного й водного транспорту.

До несприятливих кліматичних явищ належать посухи й суховії, сильні морози і пилові бурі, заморозки, град тощо. Найбільшої шкоди сільському господарству завдають посухи. На роботі транспорту негативно позначається туман.

У XX — на початку XXI ст. фахівці звернули увагу на те, що господарська діяльність людей досягла величезних масштабів і почала впливати на клімат не тільки окремих районів Землі, але й усієї планети.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.