ГЕОГРАФІЯ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2018

ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ

Гідросфера

Поняття «гідросфера» та її основні частини

Гідросфера — це водна оболонка Землі. Понад 96 % її об’єму становлять води Світового океану, 1,7 % — підземні води, 1,8 % — льоди і сніги, близько 0,02 % — поверхневі води суходолу, незначна кількість міститься в атмосфері, а також у живих організмах. Загальні запаси прісних вод, що перебувають у рідкому стані та є доступними для споживання, складають лише 0,6 % (річки, прісні озера і частково підземна вода). Частина води перебуває у твердому стані у вигляді льодовиків, снігового покриву й у вічній мерзлоті, являючи собою кріосферу.

Поверхневі води хоч і становлять порівняно невелику частку в загальній масі гідросфери, але відіграють надзвичайно важливу роль у житті наземної біосфери як основне джерело водопостачання, зрошування і обводнювання. До того ж ця частина гідросфери перебуває в постійній взаємодії з атмосферою та земною корою.

Усі води на Землі — океанічні, поверхневі та підземні води суходолу — завдяки променевій енергії Сонця здійснюють єдиний кругообіг води в природі. Розрізняють великий та малий кругообіги. Якщо великий кругообіг відбувається за схемою: Світовий океан — атмосфера — суходіл — річки, озера, льодовики, підземні води — Світовий океан, то малий не виходить за межі Світового океану: Світовий океан — атмосфера — Світовий океан.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.