Географія - Зовнішнє незалежне оцінювання

ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ

Гідросфера

Суходіл в океані

Води Світового океану поділяють суходіл на різні за розміром та конфігурацією ділянки — материки і острови. Материки — це найбільші частини суходолу, оточені з усіх боків океанами і морями (Євразія, Африка, Північна Америка, Південна Америка, Антарктида та Австралія).

Островами називають відносно невеликі (порівняно з материками) ділянки суходолу, оточені водою. Зустрічаються поодинокі острови і їхні групи — архіпелаги. За походженням розрізняють материкові, коралові й вулканічні острови.

Материкові острови — це частини материків, які відокремилися від них у результаті тектонічних рухів земної кори. Більшість цих островів розташовані неподалік від материків.

Вулканічні острови утворилися в результаті вивержень вулканів, розташованих на дні Світового океану. Більшість із них розташовані в районах сейсмічних поясів.

Коралові острови формуються в результаті життєдіяльності коралових поліпів. Останні створюють своєрідні будівлі в тропічних широтах Світового океану, частина з яких стає островами.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити