ГЕОГРАФІЯ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2018

ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ

Гідросфера

Водні маси

Водні маси — це великі об’єми води, що утворюються в певних частинах океану і відрізняються одна від одної температурою, солоністю, густиною, прозорістю, кількістю кисню й іншими властивостями. На відміну від повітряних мас, у них важливе значення має вертикальна зональність. Так, поверхневі водні маси до глибини 200—250 м формуються під впливом атмосферних процесів і притоку прісних вод із материка. Тут часто змінюються температура води, солоність, утворюються хвилі, а горизонтальне їх перенесення у вигляді океанічних течій значно сильніше за перенесення глибинне. Поверхневі водні маси активно взаємодіють із атмосферою: віддають їй тепло, поглинають із неї вуглекислий газ, виділяють кисень.

Глибинні водні маси формуються в результаті змішування поверхневих та проміжних, полярних і тропічних водних мас. їхня нижня межа становить 1200—1500 м. Вертикально ці водні маси рухаються дуже повільно, а горизонтально — зі швидкістю 0,2—0,8 см/с (28 м/год).

Придонні водні маси розташовані нижче за 5000 м і мають постійну солоність, дуже велику густину, а горизонтальне їх переміщення більш повільне, ніж вертикальне.

Залежно від походження розрізняють такі типи водних мас: екваторіальні, тропічні, помірні, полярні.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.