Географія - Зовнішнє незалежне оцінювання

ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ

Гідросфера

Штучні водойми

До штучних водойм належать водосховища і ставки, а також судноплавні, зрошувальні й обводнювальні канали.

Водосховища створюють за допомогою водонапірних споруд (гребель) у долинах річок із метою регулювання їхнього стоку і використання із господарською метою. Водосховища можуть включати прилеглі озера. Будівництво водосховищ дає змогу створювати значні запаси води на сухий сезон, регулювати рівень води в річках, запобігати повеням і паводкам, поліпшувати транспортні умови, а також створює умови для відпочинку і занять спортом.

У сільській місцевості споруджують ставки — штучні водойми невеликих розмірів, які використовуються для зрошення, вирощування риби та водоплавних птахів.

Судноплавні канали будують для того, щоб з’єднати суміжні річкові системи. Наприклад, Волго-Балтійський канал з’єднує річки, які впадають у Каспійське і Балтійське моря. Зрошувальні та обводнювальні канали дозволяють «перекидати» річкові води із одних районів у інші. Зрошувальні канали на півдні України «перекидають» воду до районів, де випадає мало опадів і водні ресурси необхідні для одержання стабільних урожаїв. Обводнювальними каналами і водоводами дніпровська вода надходить до Харкова, Кривого Рогу, міст Донецької області.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити