Географія - Зовнішнє незалежне оцінювання

ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ

Гідросфера

Підземні води. Джерела

Підземні води — це води, які розташовані в ґрунтах і гірських породах верхньої частини земної кори. Основним джерелом їх поповнення є дощові й талі води, які просочуються під землю. Глибина залягання підземних вод залежить від водопроникності гірських порід. За здатністю пропускати воду їх можна розділити на водопроникні та водотривкі. їхні шари часто чергуються в земній корі, тому підземні води формуються на різних рівнях. Найближче до земної поверхні розташовані сезонні підземні води — верховодка.

На першому водотривкому шарі залягають Грунтові води — це верхній постійний водоносний шар. Рівень ґрунтових вод залежить від розчленованості земної поверхні, погодних умов, наявності великих водойм.

Нижче за перший водотривкий шар можуть залягати міжпластові води. Вони розташовуються між двома водотривкими шарами. Міжпластові води дуже чисті й характеризуються добрими смаковими якостями.

Джерело — це природний вихід підземної води на поверхню. Особливо часто джерела зустрічаються в зниженнях із близьким заляганням водоносних горизонтів. Воші бувають холодні й термальні, прісні й мінеральні, постійні й періодичні, висхідні й спадні, відрізняються за дебетом та умовами утворення.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити