ГЕОГРАФІЯ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2018

ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ

Гідросфера

Використання Світового океану та вод суходолу в господарській діяльності людини

Океан — зосередження біологічних, мінеральних, хімічних та енергетичних ресурсів.

Біологічні ресурси (морські організми) об’єднані у три групи: планктон, нектон і бентос.

Багатими і різноманітними є мінеральні багатства океану. Під товщею морської води в земній корі залягають поклади корисних копалин, у тому числі руди металів, нафта і природний газ.

Світовий океан — величезний природний резервуар, заповнений водою, яка являє собою складний розчин різних хімічних елементів і сполук. Деякі з них добуваються із води і використовуються у виробничій діяльності людини. Компоненти сольового складу океанських і морських вод можуть розглядатися як хімічні ресурси.

Незліченними є енергетичні багатства Світового океану (хвилі, течії, припливи). Одні лише припливи можуть виробити більше енергії, ніж усі річки Землі.

Найважливішими джерелами прісної води е річки, озера, підземні води. їхня вода є необхідною для населення міст та сіл, вона використовується у виробництві різних видів сільськогосподарської і промислової продукції. Так, для того щоб виростити тонну рису, потрібно вісім тон води.

Річки використовуються для отримання електроенергії, а разом з озерами — як транспортні шляхи, місця вилову і розведення риби, а також відпочинку і туризму.

У результаті господарської діяльності з водойм і найближчих підземель добувається велика кількість води. Після її використання вона повертається в поверхневі водойми у вигляді забруднених стоків. Також до морів, озер, річок потрапляють побутове сміття й велика кількість шкідливих речовин, наприклад нафта та її похідні (бензин, дизельне паливо). У результаті відбувається забруднення й обміління водойм; запаси підземних вод зменшуються, а їхня якість погіршується.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.