ГЕОГРАФІЯ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2018

ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ

Біосфера

Вплив біосфери на інші оболонки

Первинна атмосфера нашої планети утворилася з газів, що виходили на її поверхню. Вона була непридатною для життя, у ній майже не було кисню. Із появою рослин кількість кисню збільшилася. Внаслідок розвитку життя на Землі сформувалося сучасне співвідношення газів повітря. І сьогодні роль рослин у виробництві кисню величезна. Не випадково ліси називають «легенями нашої планети».

У результаті впливу біосфери на гідросферу відбувається перетворення озер на болота, очищення поверхневих вод рослинами.

Взаємодія біосфери та літосфери відбувається в земній корі. Рослини проникають своїм корінням у тріщини, руйнують тверді гірські породи і перетворюють їх на пухкі, осадові. У земній корі накопичуються залишки рослин і тварин, які осідають на дні водойм, утворюючи товщі осадових порід. Живі організми беруть активну участь у створенні корисних копалин (крейди, вапняків, кам’яного вугілля, торфу та ін.). Результати життєдіяльності організмів спричиняють виникнення окремих форм рельєфу — коралових рифів та островів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.