Географія - Зовнішнє незалежне оцінювання
ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ
Біосфера
Вплив біосфери на інші оболонки
Первинна атмосфера нашої планети утворилася з газів, що виходили на її поверхню. Вона була непридатною для життя, у ній майже не було кисню. Із появою рослин кількість кисню збільшилася. Внаслідок розвитку життя на Землі сформувалося сучасне співвідношення газів повітря. І сьогодні роль рослин у виробництві кисню величезна. Не випадково ліси називають «легенями нашої планети».
У результаті впливу біосфери на гідросферу відбувається перетворення озер на болота, очищення поверхневих вод рослинами.
Взаємодія біосфери та літосфери відбувається в земній корі. Рослини проникають своїм корінням у тріщини, руйнують тверді гірські породи і перетворюють їх на пухкі, осадові. У земній корі накопичуються залишки рослин і тварин, які осідають на дні водойм, утворюючи товщі осадових порід. Живі організми беруть активну участь у створенні корисних копалин (крейди, вапняків, кам’яного вугілля, торфу та ін.). Результати життєдіяльності організмів спричиняють виникнення окремих форм рельєфу — коралових рифів та островів.