Географія - Зовнішнє незалежне оцінювання

ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ

Предмет вивчення географії материків та океанів.

Поняття «материк» і «частина світу»

На Землі існують чотири океани — Тихий, Атлантичний, Індійський, Північний Льодовитий і шість материків — Євразія, Африка, Австралія, Південна Америка, Північна Америка, Антарктида. Вони відрізняються розмірами та обрисами берегової лінії.

Земний суходіл також поділяють на шість частин світу. Існує відмінність між поняттями «материк» і «частина світу*. Розподіл на материки здійснюється за ознакою відділення водним простором від решти материків, а частини світу — поняття скоріше історико-куль- турне. Так, континент Євразія складається з двох частин світу — Європи й Азії, а частина світу Америка розташована на двох материках — Південна Америка й Північна Америка. До того ж частини світу включають і приєднані до них острови, тому хоч і не існує материка Океанія, відповідні острови входять до частини світу Австралія і Океанія.

Материки Землі

Назва

Площа (млн км2)

Частка в площі суходолу (%)

Євразія

53,9

36,5

Африка

30,3

20,3

Північна Америка

20,4, з островами 24,2

16,2

Південна Америка

17,8

11,9

Антарктида

14 (разом із шельфовими льодовиками)

9,4

Австралія

7,7

5,7

Примітка. Загальна площа всіх островів становить близько 10 млн км2, причому частка великих становить 57 %, частка дрібних — 43 %.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити