ГЕОГРАФІЯ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2018

ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ

Предмет вивчення географії материків та океанів.

Поняття «материк» і «частина світу»

На Землі існують чотири океани — Тихий, Атлантичний, Індійський, Північний Льодовитий і шість материків — Євразія, Африка, Австралія, Південна Америка, Північна Америка, Антарктида. Вони відрізняються розмірами та обрисами берегової лінії.

Земний суходіл також поділяють на шість частин світу. Існує відмінність між поняттями «материк» і «частина світу*. Розподіл на материки здійснюється за ознакою відділення водним простором від решти материків, а частини світу — поняття скоріше історико-куль- турне. Так, континент Євразія складається з двох частин світу — Європи й Азії, а частина світу Америка розташована на двох материках — Південна Америка й Північна Америка. До того ж частини світу включають і приєднані до них острови, тому хоч і не існує материка Океанія, відповідні острови входять до частини світу Австралія і Океанія.

Материки Землі

Назва

Площа (млн км2)

Частка в площі суходолу (%)

Євразія

53,9

36,5

Африка

30,3

20,3

Північна Америка

20,4, з островами 24,2

16,2

Південна Америка

17,8

11,9

Антарктида

14 (разом із шельфовими льодовиками)

9,4

Австралія

7,7

5,7

Примітка. Загальна площа всіх островів становить близько 10 млн км2, причому частка великих становить 57 %, частка дрібних — 43 %.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.