ГЕОГРАФІЯ ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2018

ЗАГАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ

Способи зображення Землі

Види масштабу

Масштаб — це відношення довжини відрізка на плані або карті до його дійсної довжини на земній поверхні. Розрізняють числовий, іменований і лінійний масштаби. Числовий масштаб являє собою дріб, чисельник якого дорівнює одиниці, а знаменник показує, у скільки разів відстань на плані або карті менша, ніж дійсна відстань на місцевості, наприклад 1: 2000.

Іменований масштаб словами і цифрами виражає, яка відстань на місцевості відповідає одному сантиметру на плані або карті. Наприклад, числовий масштаб 1: 2000, переведений

в іменований, матиме вигляд «в 1 см 20 м» (в одному сантиметрі двадцять метрів).

На планах і картах указують і лінійний масштаб. Він має вигляд лінії, розділеної на рівні відрізки довжиною 1 см. На початку кожного відрізка, починаючи з другого, стоять цифри, що вказують, яка дійсна відстань на земній поверхні відповідає цій відстані на плані або карті.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.