Географія - Зовнішнє незалежне оцінювання

ФІЗИЧНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ

Україна та її географічні дослідження

Географічне положення, формування території України. Загальні відомості про Україну

Географічне положення, кордони, розташування території України щодо годинних поясів

Україна розташована в Північній півкулі, на південному заході Східноєвропейської рівнини між 44°23' і 52°22' пн. ш. та між 22°08' і 40°05' сх. д. і простягається зі сходу на захід на 1316 км. У найширшій центральній частині держави відстань між крайніми північною та південною точками досягає 896 км. Крайня північна точка території України розташована біля с. Грем’яч Новгород-Сіверсько- го району Чернігівської області (52°22' пн. ш. і 33°11' сх. д.), південна — мис Сарич у Криму (44°23' пн. ш. і 33°44' сх. д.), західна біля м. Чоп Закарпатської області (48°05' пн. ш. і 22°08' сх. д.), східна — на околиці с. Червона Зірка Міловського району Луганської області (49°15' пн. ш. і 40°05' сх. д.). Географічний центр України розташований на північно-східній околиці районного центру смт Добровеличківка в Кіровоградській області (48°23' пн. ш. і 31°10' сх. д.).

На північному сході та сході Україна межує з Росією, на півночі — із Білоруссю, на заході та південному заході — із Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією, Молдовою. На півдні територія країни виходить до Чорного й Азовського морів, довжина берегової лінії перевищує 2 тис. км.

Основна частина території України перебуває в межах другого годинного поясу. Закарпатська область частково розташована в першому, а Луганська (повністю), Харківська й Донецька (частково) — у третьому годинному поясі.

На всій території України діє єдиний поясний час, який відповідає другому годинному поясу. Це спрощує управління країною, усуває незручності під час пересування її територією.

В останню неділю березня шляхом переведення годинникової стрілки на одну годину вперед країна переходить на літній час (він скасовується в останню неділю жовтня).


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити