ПОВНИЙ НОВІТНІЙ ДОВІДНИК ШКОЛЯРА

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

 

ВИМОГИ НАВЧАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ

Україна в роки Першої світової війни та Української національно-демократичної революції.

Перша світова війна й Україна. Утворення і діяльність Української Центральної Ради. Боротьба за владу, початок громадянської війни (кінець 1917 р. — квітень 1918 p.). Українська держава гетьмана Скоропадського. Директорія. Відновлення УНР. Західноукраїнська Народна Республіка і Закарпаття у 1918-1919 роках. Відновлення Радянської влади в Україні. Денікінщина. Завершення української національно-демократичної революції, її наслідки та уроки.

Радянська українська державність у 20—30-ті роки. Становище на західноукраїнських землях. Нова економічна політика та її здійснення в Україні. Перша спроба використання голоду з політичною метою. Україна й утворення СРСР. Установлення монополії комуністичної партії на владу. Українське відродження 20-х років. Політика форсованої індустріалізації та її наслідки. Примусова колективізація сільського господарства в Україні. Голодомор 1932-1933 років. Політичні процеси й репресії наприкінці 20-х — у 30-ті роки. Політика у сфері культури та політична культура в 30-ті роки. Західноукраїнські землі між двома світовими війнами.

Україна в роки війни та повоєнний період. Приєднання Західної України до УРСР у складі СРСР. Початок Великої Вітчизняної війни. Становище на окупованій українській території. Рух Опору. Визволення України. Суспільно-політичне та культурне життя в Україні в другій половині 40-х — на початку 50-х років. Політика часткової десталінізації в Україні, її непослідовний характер. Україна в період загострення кризи радянської системи (середина 60-х — початок 80-х років). Розвиток культури в Україні в 50-80-ті роки XX століття. Україна в добу перебудови. Розпад СРСР і відродження незалежності України.

Держава Україна на сучасному етапі. Державотворення і політичний розвиток України. Прийняття Конституції України. Соціально-економічне становище республіки. Зовнішня політика України. Розвиток культури України на сучасному етапі. Державна символіка України та її історичне походження.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.