Всесвітня історія - повний новітній довідник школяра

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ

Велика Британія після другої світової війни


Розвиток Великої Британії після Другої світової війни характеризувався суперечливими тенденціями. З одного боку, позиції її політичних і економічних суперників у перші повоєнні роки (Франції, Японії, Німеччини) значно ослабли, і це дало змогу Великій Британії до 1963 р. утримувати 2-ге місце у капіталістичному світі за рівнем промислового виробництва. У повоєнний період при владі перебували, змінюючи одна одну, лише дві партії — лейбористи і консерватори. За 50 післявоєнних років лейбористи урядували 17 років, а консерватори — 33. Лейбористи, які спиралися на профспілки (партія заснована у 1900 p .), проголосили своєю метою поступове реформування британського суспільства за допомогою державного регулювання. Консервативна партія (заснов. у 1867 р.) виступила за збереження вільної конкуренції, пріоритет приватної власності, обмеження впливу держави на економіку.

Згідно з планом Маршалла Велика Британія отримала від США

2,8 млрд дол. у вигляді кредитів та поставок продукції.

З 1952 р. королевою Великої Британії є Єлизавета II.

З 1968 р. загострилася проблема Ольстера — самоврядної частини Великої Британії (Північної Ірландії). Тут переплелися релігійні та національні проблеми. Конфліктувало корінне населення — католики і протестанти — вихідці з Англії та Шотландії.

У 1979 р. до влади прийшли консерватори, і уряд очолила Маргарет Тетчер — «залізна леді». Вона суттєво змінила економічну політику, відмовившись від державного регулювання і повернувшись до свободи ринкових відносин. Ця політика дістала назву неоконсерватизму, або тетчеризму.

У 1982 р. Велика Британія вступила у військовий конфлікт з Аргентиною за Фолклендські острови і перемогла.

Велика Британія займає 5-те місце у світі за рівнем економічного розвитку, залишаючись провідною країною світу.

ЗВЕРНИ УВАГУ

М. Тетчер почала проводити монетаристську політику, обмеживши кількість грошової маси в обігу, змінила податкову політику, зменшивши прямі податки на великі прибутки і збільшивши на середні. Це призвело не тільки до зростання капіталовкладень, але й до поляризації суспільства. Зменшені були соціальні витрати. У промисловості проводилась структурна перебудова, яка передбачала розвиток насамперед наукоємних галузей з метою подолання відставання.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити