Всесвітня історія - повний новітній довідник школяра

НОВІТНЯ ІСТОРІЯ


ФРН виникла в результаті об’єднання трьох зон окупації Німеччини: американської, британської та французької, всупереч рішенням Потсдамської конференції. У червні 1948 р. у західних зонах була проведена сепаратна грошова реформа, яка призупинила інфляцію і сприяла відбудові економіки. Вже у 1949 р. вдалося досягти довоєнного рівня промислового виробництва. Адміністративно ФРН поділена на 10 земель, кожна з яких мала свою конституцію, законодавчі, виконавчі та судові органи. За Конституцією главою держави є Президент, якого обирають терміном на 5 років на Федеральних зборах, що складаються

з депутатів бундестагу та представників земель. Проте функції президента — виключно представницькі. Вищий законодавчий орган — парламент, який складається з двох палат: нижньої — бундестагу (обирається населенням на 4 роки) і верхньої — бундесрату (складається з представників земель, призначених урядами земель).

Перші вибори відбулися в серпні 1949 р. Був створений коаліційний уряд у складі представників трьох партій: Християнсько-демократичного союзу — Християнсько-соціального союзу (ХДС/ХСС, заснований у 1945 p .), Вільної демократичної партії (ВДП, заснов. у 1948 р.) і Німецької партії (НП, заснов. у 1946 р.) на чолі з 73-річним лідером ХДС/ХСС Конрадом Аденауером. Цією подією завершився процес утворення ФРН.

Економіка ФРН характеризувалася високими темпами розвитку, що отримало назву «економічне диво».

У 1955 р. за пропозицією СРСР були встановлені дипломатичні відносини між ФРН і СРСР.

У зв’язку з перебудовою в СРСР відбулися зміни і у НДР. Постало питання про об’єднання двох німецьких держав. У березні 1990 р. в НДР на виборах християнські демократи закріпили свої позиції, погодилися на об’єднання Німеччини на умовах ФРН. З жовтня 1990 р. НДР припинила своє існування. На виборах до бундестагу об’єднаної Німеччини знову перемогли християнські демократи на чолі з Г. Колем.

Об’єднання Німеччини мирним шляхом стало найважливішою подією в її післявоєнній історії. Але виникли ускладнення економічного та соціального плану при входженні НДР у ФРН. Багато підприємств НДР виявилися неконкурентоспроможними та збанкрутували, що спричинило соціальне напруження. Інтеграція східних земель вимагала значних коштів та економічної перебудови, що викликало невдоволення населення західної частини держави. Це дещо уповільнило процес розвитку ФРН. Зараз ФРН — держава площею 356 тис. км2 і населенням 80 млн чол., наймогутніша держава Європи, одна з провідних країн світу.

У вересні 2005 р. у ФРН відбулися парламентські вибори, у результаті яких канцлером уперше в історії Німеччини стала жінка — Ангела Меркель. Була створена велика урядова коаліція ХДС/ХСС — СДПН (християнські демократи з соціал-демократами).

ЗВЕРНИ УВАГУ

Головним теоретиком і керівником здійснення «економічного дива» був міністр економіки в уряді К. Аденауера Людвіг Ерхард. Він створив теорію соціального ринкового господарства, в якій вдало поєднувалися особиста ініціатива підприємців та вільна конкуренція з елементами державного регулювання, мета якого підтримувати нормальне функціонування системи цін, обмежувати монополізм товаровиробників, попереджувати настання циклічних криз за допомогою фінансової політики.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити