Всесвітня історія - повний новітній довідник школяра

ІСТОРІЯ СТАРОДАВНЬОГО СВІТУ

Стародавня Греція

Афінська держава


Аттика перетворилася на головну область проживання іонійців. Аттика являла собою цілісну державу — єдиним містом, яке мало статус полісу, тут були Афіни. У 621 р. до н. е. в Афінах уперше був здійснений запис чинних законів. Перекази свідчать, що архонту Драконту було доручено переглянути і записати діючі в Афінах закони. За його іменем вони були названі «драконтовими законами». Вони забороняли кровну помсту, утверджували приватну власність замість родової. Прагнучи захистити приватну власність і впровадити у свідомість людей законність і непорушність прав приватних власників, закон призначав смертну кару навіть за такі дрібні злочини, як крадіжка овочів чи фруктів і прирівнював їх до людиновбивства чи святотатства. Коли законодавця спитали, у чому причина такої гнітючої одноманітності, Драконт відповів, що всілякий дрібний злочин заслуговує смертної кари, а більшої розплати за тяжкі злочини він знайти не зміг. За загальною згодою законодавцем і архонтом у 594 р. до н. е. був обраний оратор і поет Солон.

Усі форми боргового рабства були ліквідовані. Солон запровадив закон про свободу заповітів; закони Драконта, крім законів про вбивство, були скасовані. Солон провів ряд реформ, які сприяли поширенню демократії.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити