ПОВНИЙ НОВІТНІЙ ДОВІДНИК ШКОЛЯРА

ВСЕСВІТНЯ ІСТОРІЯ

ІСТОРІЯ СТАРОДАВНЬОГО СВІТУ

Стародавня Греція

Афінська держава

 

Аттика перетворилася на головну область проживання іонійців. Аттика являла собою цілісну державу — єдиним містом, яке мало статус полісу, тут були Афіни. У 621 р. до н. е. в Афінах уперше був здійснений запис чинних законів. Перекази свідчать, що архонту Драконту було доручено переглянути і записати діючі в Афінах закони. За його іменем вони були названі «драконтовими законами». Вони забороняли кровну помсту, утверджували приватну власність замість родової. Прагнучи захистити приватну власність і впровадити у свідомість людей законність і непорушність прав приватних власників, закон призначав смертну кару навіть за такі дрібні злочини, як крадіжка овочів чи фруктів і прирівнював їх до людиновбивства чи святотатства. Коли законодавця спитали, у чому причина такої гнітючої одноманітності, Драконт відповів, що всілякий дрібний злочин заслуговує смертної кари, а більшої розплати за тяжкі злочини він знайти не зміг. За загальною згодою законодавцем і архонтом у 594 р. до н. е. був обраний оратор і поет Солон.

Усі форми боргового рабства були ліквідовані. Солон запровадив закон про свободу заповітів; закони Драконта, крім законів про вбивство, були скасовані. Солон провів ряд реформ, які сприяли поширенню демократії.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.