ПОВНИЙ НОВІТНІЙ ДОВІДНИК ШКОЛЯРА

ВСЕСВІТНЯ ІСТОРІЯ

ІСТОРІЯ СТАРОДАВНЬОГО СВІТУ

Стародавня Греція

Греко-перські війни

 

На початку V ст. до н. е. головною загрозою для Греції стала могутня Персія. У 490 р. до н. е. перси висадилися у Греції біля селища Марафон. Спарта відмовила у допомозі Афінам.

Весною 480 р. до н. е. Персія організувала новий похід проти Греції. Перси захопили Аттику, пограбували і спалили Афіни. Але греки на чолі з Фемістоклом виграли морський бій, перський флот зазнав відчутної поразки. Перси втратили 200 кораблів, а греки всього 40. Це була переломна подія у війні. Основна заслуга у ній — афінян. У 479 р. до н. е. грецькі війська розбили персів біля урочища Платеї, захопивши величезну здобич і військовополонених.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.