Всесвітня історія - повний новітній довідник школяра

ІСТОРІЯ СТАРОДАВНЬОГО СВІТУ

Стародавня Греція

Золотий вік Афін за часів Перікла


Розквіт Афін припадає на правління Перікла (495-429 рр. до н. е.), 15 років він обирався стратегом. Його популярність пояснювалася тим, що він діяв у інтересах Афінської держави, а це відображало інтереси більшості афінян. Послідовна демократизація державного ладу Афін — таким було головне завдання Перікла та його прибічників у боротьбі з олігархами.

Перікл запровадив оплату громадянам за виконання ними громадських обов’язків. Змінено було і порядок обрання на вищі посади — не голосуванням, а жеребкуванням. Але ті посади, які вимагали спеціальних знань (наприклад скарбник), як і раніше, обирали голосуванням.

У роки правління Перікла Афінська держава управлялася народними зборами, у яких брали участь усі афінські громадяни, що досягали повноліття (20 років) без обмеження цензу. Кожний громадянин мав право внести до народних зборів будь-яку пропозицію чи законопроект. Збирались вони приблизно 1 раз на 10 днів. Збори могли вирішувати

питання війни та миру, обирати вищих посадових осіб, заслуховувати їхні звіти, розглядати найважливіші судові справи, позбавляти громадянства.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити