ПОВНИЙ НОВІТНІЙ ДОВІДНИК ШКОЛЯРА

ВСЕСВІТНЯ ІСТОРІЯ

ІСТОРІЯ СТАРОДАВНЬОГО СВІТУ

Стародавня Греція

Золотий вік Афін за часів Перікла

 

Розквіт Афін припадає на правління Перікла (495-429 рр. до н. е.), 15 років він обирався стратегом. Його популярність пояснювалася тим, що він діяв у інтересах Афінської держави, а це відображало інтереси більшості афінян. Послідовна демократизація державного ладу Афін — таким було головне завдання Перікла та його прибічників у боротьбі з олігархами.

Перікл запровадив оплату громадянам за виконання ними громадських обов’язків. Змінено було і порядок обрання на вищі посади — не голосуванням, а жеребкуванням. Але ті посади, які вимагали спеціальних знань (наприклад скарбник), як і раніше, обирали голосуванням.

У роки правління Перікла Афінська держава управлялася народними зборами, у яких брали участь усі афінські громадяни, що досягали повноліття (20 років) без обмеження цензу. Кожний громадянин мав право внести до народних зборів будь-яку пропозицію чи законопроект. Збирались вони приблизно 1 раз на 10 днів. Збори могли вирішувати

питання війни та миру, обирати вищих посадових осіб, заслуховувати їхні звіти, розглядати найважливіші судові справи, позбавляти громадянства.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.