Всесвітня історія - повний новітній довідник школяра

ІСТОРІЯ СТАРОДАВНЬОГО СВІТУ

Стародавня Греція

Золотий вік Афін за часів Перікла


Розквіт Афін припадає на правління Перікла (495-429 рр. до н. е.), 15 років він обирався стратегом. Його популярність пояснювалася тим, що він діяв у інтересах Афінської держави, а це відображало інтереси більшості афінян. Послідовна демократизація державного ладу Афін — таким було головне завдання Перікла та його прибічників у боротьбі з олігархами.

Перікл запровадив оплату громадянам за виконання ними громадських обов’язків. Змінено було і порядок обрання на вищі посади — не голосуванням, а жеребкуванням. Але ті посади, які вимагали спеціальних знань (наприклад скарбник), як і раніше, обирали голосуванням.

У роки правління Перікла Афінська держава управлялася народними зборами, у яких брали участь усі афінські громадяни, що досягали повноліття (20 років) без обмеження цензу. Кожний громадянин мав право внести до народних зборів будь-яку пропозицію чи законопроект. Збирались вони приблизно 1 раз на 10 днів. Збори могли вирішувати

питання війни та миру, обирати вищих посадових осіб, заслуховувати їхні звіти, розглядати найважливіші судові справи, позбавляти громадянства.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити