Всесвітня історія - повний новітній довідник школяра

ІСТОРІЯ СТАРОДАВНЬОГО СВІТУ

Стародавній Рим

Заснування Риму. Римська республіка у V — середині III ст. до н. Е


Датою заснування Риму вважається 21 квітня 753 р. до н. е. Легендарним засновником міста був Ромул, від його імені нібито і походить назва міста ( Roma ). Ще немовлям разом зі своїм братом Ремом він був приречений на смерть, але врятувався (за легендою їх вигодувала вовчиця, яка стала згодом одним із символів Риму). При заснуванні міста брати посварилися, і Ромул убив Рема.

Історія Стародавнього Риму поділяється на такі періоди:

1) царський (753-510 рр. до н. е.);

2) республіканський (510-30 рр. до н. е.);

3) імперський (30 р. до н. е. — 476 p .).

Плебеї спочатку не мали ніяких політичних прав та частки в общинній землі. Боротьба між плебеями та патриціями тривала протягом V - III ст. до н. е. Плебеї вимагали повної політичної рівноправності, права обіймати державні посади, скасування боргової кабали.

У 445 р. до н. е. було дозволено заборонені раніше шлюби між патриціями і плебеями. Це відкрило плебеям шлях до державних посад. У 367 р. до н. е. було прийнято рішення, що один з консулів (вища посадова особа) обов’язково повинен бути плебеєм. Відбувалося фактичне злиття патриціїв і плебеїв. Нова об’єднана аристократія захопила у свої руки всю політичну владу, дістала назву нобілітету.

У 390 р. до н. е. на Рим напали галли, які оволоділи всім містом, за винятком фортеці на Капітолії. Зрештою, домовилися, що римляни виплатять 1000 фунтів золота, а галли покинуть їхні володіння.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити